تبلیغات
وبلاگ حقوقی قانون حیات - روزانه بیش از 1100 زن در كنگو قربانی سوءاستفاده‌های جنسی می‌شوند

وبلاگ حقوقی قانون حیات

یک مقصربی گناه دانسته شود.بهتراست از اینکه یک بی گناه محکوم گردد!

روزانه بیش از 1100 زن در كنگو قربانی سوءاستفاده‌های جنسی می‌شوند
بر اساس گزارش‌های سازمان‌های مدافع حقوق بشر و مراكز مطالعاتی، شمار زیادی از زنان و دختران در جمهوری دموكراتیك كنگو قربانی سوء استفاده‌های جنسی می‌شوند كه رقم دقیق این قربانیان به دلایل مختلفی مشخص نیست.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیش از این سازمان ملل تخمین زده بود كه در طول 12 ماه بین سال‌های 2006 تا 2007 در كنگو 15 هزار زن مورد تجاوز قرار گرفته‌اند؛ در حالی كه بنابر گزارش اخیر نشریه آمریكایی بهداشت عمومی، تعداد زنان قربانی تجاوز در مدت زمان مشابه در كنگو، 26 برابر آن چیزی است كه سازمان ملل اعلام كرده بود.

این نشریه در گزارش خود آورده است كه در این مدت بیش از 4000 هزار زن و دختر در سنین 15 تا 49 سالگی مورد سوء استفاده‌های اخلاقی در جمهوری دموكراتیك كنگو قرار گرفته‌اند.

همچنین این گزارش نشان می‌دهد كه روزانه 1100 زن در این كشور قربانی تجاوز می‌شوند.

امبر پترمن سرپرست مطالعات اخیر این نشریه معتقد است كه سازمان ملل تعداد دقیق این قربانیان را به طور جدی كم برآورد كرده است و حتی آمار به‌دست آمده در این مطالعات نیز نمی‌تواند دقیق باشد چون در بسیاری از موارد زنان این حادثه را به دلایل مختلفی از جمله مسائل فرهنگی، شرمزدگی و طرد شدن از سوی جامعه گزارش نمی‌دهند.

به گزارش شبكه الجزیره، این مطالعات سوء استفاده‌های اخلاقی صورت گرفته علیه دختران زیر 15 سال و زنان بالای 49 سال و همچنین خشونت‌های جنسی علیه مردان را در نظر نگرفته است و در واقع این آمار می‌تواند از این هم بیشتر باشد.

در مجموع 6 درصد از قربانیان زیر 16 سال و 10 درصد از آنان بالای 65 سال داشته‌اند.

علاوه بر این دیده‌بان حقوق بشر نیز گزارش داده است كه خشونت‌های جنسی در سال 2009 در مقایسه با 2008 در كنگو دو برابر شده است؛ از این رو به عقیده‌ پترمن، بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر میزان واقعی قربانیان تجاوز در كنگو حتی از این هم بیشتر خواهد بود.طبقه بندی: اخبار حقوقی، قضایی، انتظامی،
[ شنبه 13 خرداد 1391 ] [ 02:25 ب.ظ ] [ بهاره ] [ نظرات() ]